Aktualności
31.01.2011

Renault R31 Nowy bolid Kubicy

W miniony piątek Ferrari jako pierwszy zespół Formuły 1 pokazało swój nowy bolid, za którego kierownicą zasiądzie między innymi aktualny wicemistrz świata. Dziś, tuż przed pierwszymi testami w Walencji, swoje samochody pokazały trzy kolejne zespoły. Wśród nich znalazła się ekipa Lotus Renault GP, w której barwach będzie jeździł Robert Kubica.

Nowy bolid, występujący jeszcze pod marką Renault, noszący oznaczenie R31, został odsłonięty dziś w Walencji. Poza Polakiem z jego mocy będzie korzystał również Rosjanin, Vitaly Pietrov, który zadebiutował w Formule 1 w zespole Renaulta w ubiegłym roku. Nadwozie nowego samochodu pokryto historycznymi barwami (czarny i złote pasy), nawiązującymi do bolidów zespołu prowadzonego przed laty przez Colina Chapmana.

Renault R31

Konstruktorzy R31 zapewniają, iż model jest skokiem na przód w stosunku do R30 i zbudowano go w 92 procentach z zupełnie nowych części. Bolid napędzany jest oczywiście silnikiem produkcji Renault, oznaczonym jako RS27-2011. Co ciekawe na pierwszych zdjęciach nie widać ujścia wydechu, z czym mogą wiązać się ukrywane póki co innowacje, których szereg mamy zobaczyć dopiero w pierwszym wyścigu. Samochód będzie wyposażony w KERS. W Walencji poznaliśmy również awaryjnych kierowców zespołu i kierowców testowych. W rolę trzeciego kierowcy w niespodziewanych sytuacjach będą mogli wcielić się Bruno Senna lub Romain Grosjean. Listę uzupełniają młode talenty: Jan Charouz, Ho-Pin Tung oraz Fairuz Fauzy.

Renault R31

R31 wyjedzie na pierwsze, przedsezonowe testy na torze Ricardo Tormo pod Walencją już jutro. Za jego kierownicą zasiądzie Vitaly Pietrov. Robert Kubica poprowadzi nowy samochód w środę i czwartek. W ubiegłym sezonie Polak startując w barwach Renault zgromadził 136 punktów, zajmując 8 miejsce w klasyfikacji generalnej i stając na podium trzy razy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje