Aktualności
31.01.2011

Lotus T128 Malezja ambitnie

Trzy dni temu włoska Scuderia Ferrari jako pierwszy zespół Formuły 1 pokazała swój zupełnie nowy bolid na nadchodzący sezon. W dniu dzisiejszym swoje maszyny odsłoniły trzy kolejne zespoły: Lotus Renault GP, Sauber F1 Team oraz malezyjskie Team Lotus, którego prawo do używania legendarnej marki ma zostać wkrótce rozstrzygnięte na drodze sądowej.

Malezyjski zespół zadebiutował w F1 w ubiegłym roku jako Lotus Racing, używając nazwy Lotus na jednosezonowej licencji Protona, właścicieli brytyjskiej marki. W tym roku ekipa zamierza startować pod kontrowersyjnym szyldem Team Lotus, który używał oryginalny zespół Colina Chapmana aż do połowy lat dziewięćdziesiątych i do którego prawa nabyła od Davida Hunta, który przejął upadły zespół w 1994 roku. Cała sprawa ma znaleźć finał w sądzie w nadchodzących tygodniach.

Lotus T128

Lotus Racing zatrudniało w minionym sezonie Jarno Trulli'ego i Heikki Kovalainena, którzy wystartują w barwach zespołu również w tym roku. Z czterech debiutujących w 2010 roku malezyjska drużyna wypadła najlepiej, ale bez żadnego punktu, sięgając najwyżej po 12 miejsce w Grand Prix Japonii. Startowano na modelu T128 z silnikiem Coswortha.

Lotus T128

W tym roku zespół będzie korzystał z nowego T128 (oznaczanego początkowo jako TL11) z jednostką napędową od... Renault, którego drużynę F1 przejął brytyjski Lotus (Francuzi ograniczyli się jedynie do roli dostawców silników). Skrzynia biegów pochodzi od Red Bulla. Bolid, przynajmniej na początku, nie będzie używał systemu odzyskiwania energii kinetycznej (KERS). Pierwsze testy F1 w tym sezonie będą miały miejsce już jutro w pobliżu Walencji na torze Ricardo Tormo. T128 pojawi się na drugi dzień testów, w środę.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje