Aktualności
31.01.2011

Sauber C30 Mocne starania

Dziś do Scuderii Ferrari, która pokazała swój tegoroczny bolid Formuły 1 już w piątek, dołączyły kolejne trzy zespoły: brytyjski Lotus Renault GP, malezyjski Team Lotus oraz szwajcarski Sauber F1 Team, występujący w ubiegłym roku ze względów przepisowych jeszcze jako BMW Sauber F1 Team. W tym sezonie w barwach Saubera zobaczymy jednego z kierowców debiutujących w Formule 1.

W ubiegłym roku w Sauberze startowali Pedro de la Rosa, Nick Heidfeld oraz Kamui Kobayashi, zdobywając dla zespołu 44 punkty i najwyższe, szóste miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. W tym roku w nowym bolidzie o oznaczeniu C30 zasiądzie w pierwszej kolejności Kamui Kobayashi oraz Meksykanin, 21-letni debiutant Sergio Perez, który ostatnie lata spędził w serii GP2 i brytyjskiej F3.

Sauber C30

Nowy bolid Saubera, podobnie jak ubiegłoroczna maszyna, będzie korzystał z silnika V8 produkcji Ferrari. Od Włoków bolid otrzyma również system KERS. Od starego C29 będzie go za to odróżniało nadwozie ozdobione logotypami sponsorów, których w 2010 roku Sauber nie miał prawie w ogóle. Z kierowcą i pustym bakiem samochód waży tylko 640 kilogramów. C30 wyjedzie na pierwsze, przedsezonowe testy w pobliżu Walencji na torze Ricardo Tormo już jutro.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje