Aktualności
30.01.2011

Citroen DS24 Comme la plus folle

Przywrócenie do życia przez Citroena serii DS, pod którą przed dekadami ukazywały się modele wyprzedzające stylem i techniką swoje czasy, rozbudziły nadzieje na ożywienie również legendarnego DS pod postacią luksusowej limuzyny wielkiego formatu. Pierwszy DS pojawił się jeszcze w 1955 roku, a 20 lat później z taśm zjechały ostatnie sztuki DS23. Jak mógłby wyglądać zupełnie nowy DS24?

Na pytanie to odpowiadają studenci z francuskiego Insitut Superieur de Design, powstałego w 1987 roku w położonym na północy Francji miasteczku Valenciennes. Za projekt współczesnego DS24 odpowiadają Ugo Spagnolo, Aurelien Petit, Benoit Louzaouen oraz Guillaume Vasseur. W ich projekcie nie brakuje nawiązań do oryginału oraz futurystycznych elementów, które mogliśmy zobaczyć w ostatnich konceptach Citroena.

Citroen DS24

Według twórców luksusowa, 4-drzwiowa limuzyna ze sportowym zacięciem miałaby szanse na pojawienie się na rynku w 2019 roku, dokładnie w 100 urodziny Citroena. W tej chwili DS24 istnieje jedynie na ekranach komputerów, a w palecie Citroena zadebiutowały dotychczas mały DS3 i kompaktowy crossover DS4.

Citroen DS24

Oryginalny Citroen DS pojawił się w 1955 roku i produkowany był w kolejnych generacjach i wersjach aż do roku 1975. Wyprodukowano blisko półtora miliona sztuk. Wśród innowacji umieszczonych na pokładzie DS znalazły się między innymi hydrauliczne zawieszenie oraz w 1967 roku ruchome reflektory.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje