Aktualności
28.01.2011

Ferrari F150 Duma narodowa

Scuderia Ferrari jako pierwszy z dwunastu startujących w tym roku zespołów pokazała swój zupełnie nowy bolid Formuły 1. Maszyną noszącą oznaczenie F150 będzie jeździła ta sama para, co w ubiegłym roku: Felipe Massa oraz Fernando Alonso, aktualny wicemistrz świata. Bolid miał swoją premierę oczywiście w Maranello.

Najważniejsze zmiany w nowym samochodzie w stosunku do zeszłorocznego F10, wynikające ze zmian w regulaminie, to przede wszystkim nowe, ruchome tylne skrzydło, brak całkowicie zakazanego, podwójnego dyfuzora, nowe skrzydło na przedzie, powrót systemu odzyskiwania energii kinetycznej (KERS) oraz zupełnie nowe ogumienie opracowane przez włoskie Pirelli. Między pierwszymi testami, które już za kilka dni, a pierwszym wyścigiem F150 przejdzie jeszcze liczne ewolucje.

Ferrari F150

Bolid, którego nazwa nawiązuje do 150 rocznicy istnienia zjednoczonego państwa włoskiego, napędzany jest 2,4-litrowym, 32-zaworowym silnikiem V8 serii 056, którego masa sięga zaledwie 95 kilogramów. Jednostka współpracuje z półautomatyczną, sekwencyjną, sterowaną elektronicznie przekładnią o siedmiu przełożeniach oraz mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu.

Ferrari F150

F150 pojawi się już w najbliższy wtorek na pierwszych, przedsezonowych testach w pobliżu Walencji na torze Ricardo Tormo. Wtedy zobaczymy też nowe bolidy Mercedesa, Red Bulla, Toro Rosso i Williamsa. Dzień wcześniej swoje maszyny planują pokazać Lotus Renault, Sauber oraz wzbudzający kontrowersje Team Lotus, z którym już wkrótce brytyjski Lotus spotka się w sądzie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje