Aktualności
27.01.2011

Aston Martin V8 Vantage S Dla nadgorliwych

V8 Vantage, który jest na rynku już prawie sześć lat, przechodzi kolejną ewolucję. Tym razem nie jest to jednak odmłodzony i udoskonalony model podstawowy, ale zupełnie nowa wersja - Vantage S. Coupe i kabriolet adresowane są do kierowców podziwiających wyczyny modelu na torach wyścigowych i czujących mięte do największego V12.

Nowa maszyna Brytyjczyków wyróżnia się kosmetycznymi zmianami wyglądu zewnętrznego, inspirowanymi V12 Vantage, wyczynowym N420 i wyścigowym GT4, 19-calowymi felgami, poprawioną pracą układu kierowniczego, układu hamulcowego, zawieszenia i nowym systemem stabilizacji (DSC).

Aston Martin V8 Vantage S

Najważniejsza zmiana w V8 Vantage S to zupełnie nowa, zautomatyzowana, ręczna skrzynia biegów SportShift II, która jest aż o jedną czwartą szybsza, niż pierwszy SportShift. Mechanizm połączony z jednodyskowym sprzęgłem pozwolił na oszczędzenie kilkunastu kilogramów, a cały samochód w porównaniu do zwykłego V8 Vantage stracił 30 kg.

Aston Martin V8 Vantage S

Ostatnie nowości znajdziemy pod maską nowego Astona, gdzie pracuje V8 o nie zmienionej pojemności 4,7 litrów. Dzięki optymalizacji układu wydechowego i osprzętu silnika produkuje on teraz 436 KM i 490 Nm, czyli o 10 KM i 20 Nm więcej, niż w zwykłym modelu. To pozwala na rozpędzenie się do 305 km/h. V8 Vantage S zadebiutuje w pierwszych dniach w Genewie, ale zamówienia można składać już teraz.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje