Aktualności
24.01.2011

Edo Panamera Turbo Moby Dick Sezon na wieloryba

Edo Competition przebudza się z zimowego snu i po kilku miesiącach milczenia prezentuje zupełnie nowy pojazd w swojej ofercie. Tym razem tuner nie sięga po egzotyka z najwyższej półki, ale po 4-drzwiowe Porsche, którego modyfikacji jest już pod dostatkiem. Ta od Edo przybrała imię białego wieloryba ze słynnej powieści Hermana Melville'a - Moby Dick.

Maszyna powstała w Westfalii w Ahlen korzysta z pakietu nadwoziowego produkcji Mansory, zupełnie nowego wydechu Edo, 22-calowych felg, obniżonego zawieszenia, zmodyfikowanego układu hamulcowego, zmodernizowanego wnętrza oraz pakietu silnikowego, którego doprowadzenie do perfekcji pochłonęło blisko dwa lata intensywnych testów i badań.

Edo Panamera Turbo Moby Dick

Moc podwójnie doładowanego V8 zwiększono z fabrycznych 500 do imponujących 750 koni mechanicznych. Momento obrotowy podnesiono do 900 Nm dostępnych w zakresie 2,8-5,5 tysięcy obrotów na minute. Dzięki tej "drobnej" zmianie Panamera rozwija 100 km/h w niespełna cztery sekundy i rozpędza się do elektronicznie ograniczonej prędkości maksymalnej aż 340 km/h.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje