Aktualności
19.01.2011

Lamborghini Gallardo LP560 GT Za oceanem

Główne siły napędowe wyścigowych inkarnacji Gallardo to fabryczny puchar Lamborghini Blancpain Super Trofeo oraz produkcje Reiter Enginnering, któremu przytrafiło się zbudować nawet... rajdówkę. To oczywiście nie wszystko. W tym roku Gallardo pojawi się również w American Le Mans Series, a jego przygotowaniem zajęło się West Racing Team.

Amerykańska drużyna celuje w tym roku w pozycję jednego z najbardziej utytułowanych zespołów w swojej ćwiartce kuli ziemskiej. Kluczem do sukcesów ma być specjalnie przygotowane Gallardo LP560 GT, które w kwestii doboru opon skorzysta na partnerstwie z Yokohamą. Za kierownicą Lamborghini zasiądzie Nicky Pastorelli, europejski mistrz F3000 z 2004 i były kierowca aut Porsche w ALMS oraz Dominik Schwager, startujący dotychczas w japońskim Super GT.

Lamborghini Gallardo LP560 GT

Zespół należący do Eduardo Espindoli zadebiutuje już 20 marca podczas 59 edycji 12-godzinnego wyścigu na Sebring. Start sezonu będzie poprzedzony pierwszymi testami serii ALMS, które odbędą się na Sebring w dniach 9-10 lutego. Na tegoroczny kalendarz American Le Mans Series złoży się dziewięć eliminacji.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje