Aktualności
18.01.2011

Mach7 Falcon Sokół morski

Amerykańskie Mach7 Motorsport, trudniące się od blisko 20 lat pracą z maszynami morskimi, a także oferujące zestawy modyfikacji dla Vipera, zamierza wkupić się w serca miłośników egzotycznych czterech kółek. Sposobem na znalezienie się w elitarnej grupie producentów egzotyków ma być supercoupe Falcon.

Maszyna narodzona w Holly w stanie Michigan zadebiutowała w przedprodukcyjnej formie na trwającym jeszcze do 23 stycznia North American International Auto Show w Detroit. Pojazd inspirowano myśliwcem F-16 Falcon, a korzystając z włókien węglowych (kadłub) utrzymano jego masę na poziomie tylko 1290 kilogramów. Przy projekcie wnętrza firmę wspierał zakład Venzano, który również specjalizuje się w modyfikacjach Viperów.

Mach7 Falcon

Falcon ma w podstawowej wersji dysponować silnikiem serii LS3 o mocy około 500 KM, dla którego dostępne będą liczne pakiety podnoszące moc i sprawność. Topowa wersja ma używać LS9 z Corvette ZR1 i wydzielać blisko 650 koni mechanicznych. Silnik będzie umieszczony centralnie. Rozpędzenie się do 100 km/h miałoby w najmocniejszej wersji zajmować około 3,5 sekundy, a prędkość maksymalna sięgać 325 km/h.

Mach7 Falcon

Mach7 Motorsport zamierza utrzymać ekskluzywność Falcona poprzez ograniczenie jego produkcji do zaledwie 15 egzemplarzy rocznie. Finalna wersja supercoupe ma być gotowa za kilka miesięcy i kosztować około 200 tysięcy dolarów. Do końca tego roku ma powstać 13 sztuk przeznaczonych na sprzedaż.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje