Aktualności
17.01.2011

Ariel Atom Mugen Kwitnąca wiśnia

"Atomowy" Ariel obchodzi w tym roku hucznie dziesiąte urodziny, których nie sposób było przegapić dzięki szczytowemu modelowi napędzanemu 500-konnym V8. Teraz firma prezentuje coś mniej zabójczego, ale jeszcze bardziej ekskluzywnego - Atoma w wydaniu przygotowanym przez japońskie Mugen Motorsports.

Obecność japońskiej firmy wynika oczywiście z faktu, iż Atom od przeszło siedmiu lat korzysta z 2-litrowego silnika Hondy, który rozwija w obecnej, trzeciej ewolucji modelu moc 248 KM. W wydaniu Mugen jego możliwości wzrastają do 274 KM i 255 Nm, dzięki czemu Atom przekracza 60 mph (96,6 km/h) już po 2,9 sekundach. Prędkość maksymalna sięga 250 km/h.

Ariel Atom Mugen

Poza wzmocnionym silnikiem Atom Mugen oferuje czerwono-białe nadwozie (o ile oczywiście w przypadku Atoma o nadwoziu można mówić), nowe felgi w bieli z ogumieniem Yokohama AO48, karbonową pokrywę silnika, nowy wyświetlacz LCD na karbonowym panelu, podrasowane zawieszenie oraz możliwość doposażenia auta w zależności od życzeń klienta. Ariel Atom Mugen

W ciągu dziesięciu lat produkcji powstało około 1000 sztuk Atoma. Atom Mugen zostanie wyprodukowany zaledwie w dziesięciu ręcznie składanych egzemplarzach. Każdy z nich będzie wyróżniony tabliczką znamionową z podpisami mechaników Ariela i Mugena, który pracowali nad samochodem i silnikiem (silniki będą składane w europejskiej centrali Mugena w Northampton).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje