Aktualności
15.01.2011

Rolls-Royce Phantom Spirit of Ecstasy Centenary Collection

Słynna "Spirit of Ecstasy", statuetka kobiety zdobiąca modele marki Rolls-Royce obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia. Z tej okazji firma wypuści limitowaną serię limuzyny Phantom, którą ozdobi specjalnie wykonana "srebrna dama", a rocznicy będzie towarzyszyć seria ekskluzywnych imprez. Pierwsza już 6 lutego w Londynie.

"Spirit of Ecstasy" została zaprojektowana przez Charlesa Sykesa i po raz pierwszy pojawiła się w urzędzie patentowym właśnie 6 lutego 1911 roku. Na okolicznościowym modelu Phantom Spirit of Ecstasy Centenary Collection pojawi się statuetka wykonana ze srebra i opatrzona napisem na podstawie "Spirit of Ecstasy Centenary - 2011", który będzie widoczny również po jej schowaniu. Okręt flagowy Rolls-Royce'a zostanie także oznakowany sześcioma symbolami, z których dwa zaprojektowano specjalnie na tą okazję.

Rolls-Royce Phantom Spirit of Ecstasy Centenary Collection

Atrapę chłodnicy przyozdobi umieszczony pod statuetką nowy logotyp marki (odwracający kolory - białe litery na czarnym tle), który znajdziemy też na pokrywie bagażnika i panelach bocznych. Na schowku na rękawiczki znajdą się słowa Charlesa Sykesa, a pojazd ozdobią ręcznie malowane sylwetki "Spirit of Ecstasy", wzorowane na oryginalnych rysunkach twórcy.

Rolls-Royce Phantom Spirit of Ecstasy Centenary Collection

Statuetce i nowym logotypom towarzyszyć będzie ręcznie wykonany, analogowy zegar spoczywający na środku deski rozdzielczej oraz tabliczka z inskrypcją "Spirit of Ecstasy - One of One Hundred", zdradzająca, iż powstanie tylko 100 takich egzemplarzy Phantoma. Z każdym z nich właściciele otrzymają "Spirit of Ecstasy" wykonaną z polerowanej stali, którą będą mogli umieścić na biurku. Dostępne będą cztery kolory nadwozia, które w całej okazałości zaprezentują się zapewne 6 lutego (w tej chwili producent nie pokazał jeszcze całego auta, a jedynie detale). Na dzień ten zaplanowano paradę w centrum Londynu, w której ma wziąć udział dokładnie setka samochodów Rolls-Royce'a.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje