Aktualności
12.01.2011

G-Power M5 Hurricane GS LPG power

G-Power w ramach chwilowego odpoczynku od kolejnych pomysłów na nową, najszybszą limuzynę świata przedstawia nam maszynę, której preferencje kulinarne pozornie nie mają związku z imponującą prędkością. Tuner dobitnie udowadniania, iż pozory mylą - oto najszybsze, drogowe auto napędzane na... gaz.

Mocarne BMW M5 o kryptonimie Hurricane GS, napędzane mieszanką LPG to odpowiedź tunera na zarzuty o brak troski o środowisko naturalne. Konwersja podwójnie doładowanego V10 zamknęła się w 660 KM i 650 Nm, które lądują na 20-calowym ogumieniu Michelin na tylnej osi.

G-Power M5 Hurricane GS

Osiągi? We wrześniu ubiegłego roku na odcinku autostrady w pobliżu siedziby G-Power w Autenzell rozwinięto rekordowe 333 km/h. Ważąca blisko 2 tony limuzyna jest w stanie rozwinąć 100 km/h w 4,6 sekundy, pokonanie 200 km/h to z kolei kwestia 11,4 sekund. Średnie spalanie w przypadku benzyny sięgało 18 litrów na 100 kilometrów. Tuner nie chwali się, ile wynosi po konwersji na LPG, ale warto pamiętać, iż litr gazu jest o około 50% tańszy, niż benzyna.

G-Power M5 Hurricane GS

Pakiet modyfikacji Hurricane GS sprowadza się również do poprawy pracy zawieszenia, układu hamulcowego i wydechowego. Zestaw podwójnego doładowania i konwersji na LPG jest dostępny również dla BMW M6, ale tuner nie chwali się publicznie ceną.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje