Aktualności
09.01.2011

BMW Nazca Homage Ponowne narodziny

Fascynujące do dnia dzisiejszego BMW Nazca, popełnione przez włoskie studio ItalDesign w dwóch wariacjach, obchodzi swoje 20 urodziny. Okrągła rocznica to okazja nie tylko do przypomnienia sobie tego supercoupe, ale również zadania pytania jak mogłoby wyglądać, gdyby zaprojektowano je dzisiaj. Oto jedna z możliwych odpowiedzi.

Pytanie takie padło między innymi w holenderskim Sabino Design, które znamy między innymi z wirtualnego Aston Martina AMV10. Sam autor przyznaje, iż nie jest specjalnym miłośnikiem BMW, ale koncept Nazca C2, który pokazano w 1991 roku to jeden z jego ulubionych. Stąd pomysł z przeniesienie go do współczesności pod postacią wizji Nazca Homage.

BMW Nazca Homage

Gdyby maszyna od Sabino Design powstała w rzeczywistości, mierzyłaby 440 cm długości, 199 cm szerokości i 111 cm wysokości, a rozstaw jej osi sięgałby 271 cm, mieszcząc się tym samym wymiarami zewnętrznymi poniżej C2. Autor nie zdradza jaki silnik widziałby w środku.

BMW Nazca Homage

Oryginalne C2 korzystało z 5-litrowego, umieszczonego centralnie V12 o mocy 350 KM. Auto ważące tylko tonę miało rozpędzać się do prawie 330 km/h. Rok przez nim w ItalDesign powstało BMW Nazca M12. Auto korzystało z 305-konnego V12. Mimo początkowych planów żaden z tych modeli nie trafił do produkcji.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje