Aktualności
07.01.2011

Cadillac CTS-V Coupe GT Duch rywalizacji

Cadillac po kilku latach przerwy wraca do amerykańskiej serii World Challenge, organizowanej pod skrzydłami Sports Car Club of America. Po sukcesach 4-drzwiowego modelu CST-V w okresie 2004-2007 marka pojawi się w serii ponownie z CTS-V, ale tym razem w wersji coupe. Z możliwości samochodu skorzystają w nadchodzącym sezonie dwa zespoły.

Kariera modelu CTS-V w formacie 4-drzwiowej limuzyny zamknęła się dwoma tytułami mistrza producentów w klasie GT (w 2005 i 2007 roku) oraz mistrzowskim tytułem kierowcy klasy GT w sezonie 2005, który zdobył Andy Pilgrim. Pilgrim zasiądzie również w zupełnie nowym CTS-V Coupe, a drugi egzemplarz poprowadzi Johnny O'Connell, który ma na koncie między innymi trzy mistrzowskie tytuły w klasie GT1 w zawodach American Le Mans Series (2003, 2004 i 2008).

Cadillac CTS-V Coupe GT

Wyścigowy CTS-V Coupe powstał we współpracy z ekipą Pratt & Miller Engineering ze stanu Michigan, która produkuje również uliczne, blisko 760-konne Corvette C6RS. Ci sami ludzie odpowiadali również na 4-drzwiowego CTS-V. Z przeszło 560-konnym modelem na torze w klasie GT będą rywalizować Volvo, Porsche, Dodge i Nissan.

Cadillac CTS-V Coupe GT

Nowy sezon World Challenge wystartuje 25 marca na ulicach Saint Petersburga we Florydzie. Na cały rok, będący już 22 w nieprzerwanej historii serii, złoży się osiem imprez i dwanaście wyścigów rozgrywanych z podziałem na trzy klasy. Wyścigowy CTS-V Coupe pojawi się przed szeroką publicznością już w poniedziałek na North American International Auto Show w Detroit.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje