Aktualności
04.01.2011

Graf Weckerle 599 GTB Comte Noir Hrabia ciemności

Niemieckie Graf Weckerle to tuner nieco inny, niż pozostali. Firma stawia na najwyższą jakość, misterne wykończenia najmniejszych szczegółów, staranne dopasowanie każdego z aut do potrzeb właściciela oraz nieuchwytną nutę gotyckiej atmosfery. Rocznie modyfikuje się tu około 25 aut. Jednym z nich było w ostatnim czasie Ferrari 599 GTB Fiorano.

Od strony wizualnej 599 GTB prezentuje się odziane w czerń (nowy lakier), stąd też jego nazwa Comte Noir - "Hrabia ciemności". Znak rozpoznawczy Graf Weckerle to 21-calowe, kute, tytanowo-aluminiowe felgi Fleur-de-Lis oraz wykończone w podobnym stylu wnętrze.

Graf Weckerle 599 GTB Comte Noir

Nowy wygląd 599 to nie wszystko. Ciemna strona mocy ściągnęła do luksusowego grand tourera zmodyfikowane zawieszenie z hydraulicznym układem pozwalającym na zwiększenie prześwitu z przodu o 40 mm oraz układ podwójnego doładowania dla 6-litrowego V12. W fabrycznej formie silnik rozwija 620 KM, po wizycie w Graf Weckerle produkuje aż 835 KM!

Graf Weckerle 599 GTB Comte Noir

Firma niestety nie zdradza jak tak drastyczny przyrost mocy wpłynął na osiągi auta. Również jego cena pozostaje tajemnicą. Chcący zatopić się w podobnych klimatach mogą powierzyć tunerowi również swojego Aston Martina (dotychczas przeróbkom poddano wersje otwarte i zamknięte V8 Vantage, DB9, DBS oraz zamkniętego V12 Vantage). W tej chwili trwają prace nad Ferrari 458 Italia.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje