Aktualności
02.01.2011

Robbins Corvette Szczęśliwa siódemka

Panowanie szóstej generacji Corvette, która pojawiła się na rynku w 2005 roku, zaczyna dobiegać końca. Od kilku lat trwają już prace nad siódmą generacją, która mimo chęci na silnik umieszczony centralnie, ma jednak pozostać wierna tradycyjnego układowi. Mimo iż na temat modelu jeszcze niewiele wiadomo nie brakuje propozycji odnośnie jego wyglądu.

Jedną z takich propozycji jest projekt Corvette w wykonaniu Jamesa Robbinsa, studenta wzornictwa przemysłowego z Uniwersytetu Cincinnati w stanie Ohio, który w wolnych chwilach kolekcjonuje wino. Jego wirtualne dzieło, naszpikowane obowiązkowymi LED'ami, czerpie częściowo inspiracje z filmowego konceptu Corvette Stingray.

Robbins Corvette

Rzeczywiste Corvette siódmej generacji miałoby pojawić się w okolicach 2012 roku i korzystać z nowego, 5,5-litrowego silnika V8, który przechodzi od jakiegoś czasu intensywne próby w wyścigowym Corvette C6-R. Nowy model poza coupe, kabrioletem, wersją Z06 i ZR-1 miałby również pojawić się we wcieleniu Stingray, którego wyróżnikiem jest m.in. dzielona na dwa tylna szyba.

Robbins Corvette

James Robbins, który na koncie ma również projektowanie opakowań, urządzeń elektronicznych, kamizelek kuloodpornych oraz konsultacje dla wojska, korzystał przy pracach nad Corvette z oprogramowania AutoStudio firmy AutoDestk oraz aplikacji KeyShot 2 od Luxion ApS, a całość dopieszczał oczywiście w Photoshopie od Adobe.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje