Aktualności
01.01.2011

Pagani Deus Venti Bóg Wiatru

Od zobaczenia zupełnie nowego modelu marki Pagani, który zastąpi Zondę, dzielą nas już tylko niespełna cztery tygodnie. Zanim to jednak nastąpi manufaktura z Modeny będzie drażnić nas filmową historią opowiedzianą w kilku odcinkach. Pierwszy już znamy, kolejne pojawią się wkrótce. Tak właśnie nadchodzi Deus Venti - Bóg Wiatru.

Specjalnie z myślą o modelu ukrywającym się pod kodowym oznaczeniem C9 przygotowano serwis DeusVenti.com, w którym będa publikowane teasery. Akcja pierwszego rozgrywa się w kawiarni gdzieś w Modenie, z której uroków korzysta najprawdopodobniej właściciel zupełnie nowego modelu Pagani. Mężczyzna wstaje od stolika chwytając w dłoń miniaturkę C9, która może być kluczykiem do samochodu i... póki co to wszystko.

Pagani Deus Venti

Supercoupe C9, które zastąpi produkowaną od 1999 roku Zondę, będzie wzorem poprzednika korzystało z silników AMG. Tym razem jednak nie będzie to żadna jednostka znana z samochodów Mercedes-Benza, poddana modyfikacjom, ale zupełnie nowy silnik V12 z podwójnym turbodoładowaniem zaprojektowany tylko i wyłącznie dla Pagani Automobili. Jak zapowiada sam Horacio Pagani jednostka o pojemności sześciu litrów ma produkować 700 KM i 1000 Nm. Samochód będzie ważył około 1400 kilogramów.

Pagani Deus Venti Factory 2012

Pagani szacuje, iż produkcja nowego modelu sięgnie nawet 40 sztuk rocznie. Będzie to również pierwszy pojazd marki, który bez dodatkowych modyfikacji będzie mógł w pełni legalnie poruszać się w USA. Wraz z C9 powstaje też nowa fabryka, zwiększy się także skład osobowy koncernu, co w niedalekiej przyszłości ma zaowocować mniejszym autem z silnikiem V8 i produkcją na poziomie 400-500 sztuk rocznie. Kolejne teasery Deus Venti pojawią się w najbliższych tygodniach, a pierwsze zdjęcia modelu mają zostać opublikowane już 26 stycznia. Premiera publiczna oczywiście na salonie w Genewie (3-13 marca).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje