Aktualności
25.12.2010

Shelby GT500 Code Red Gry wojenne

Połączenie sił jednego z najstarszych i najbardziej znanych tunerów Forda Mustanga z producentem jednych z najmocniejszych silników świata, pracujących w maszynach mających prawo poruszania się po drogach publicznych, może oznaczać tylko jedno - najwyższy stan zagrożenia. Kod czerwony!

Maszyna, której zawdzięczamy całe to zamieszanie to podwójnie doładowane GT500 Code Red od amerykańskiego duetu Shelby American i Nelson Racing Engines. Ci pierwsi skupili się na samochodzie, ci drudzy na samym silniku, czyli 5,4-litrowym V8, które wyposażono w turbiny Turbonetics o średnicy 61 mm oraz podwójny układ paliwowy (dwa zbiorniki paliwa), pozwalający korzystać ze zwykłej mieszanki jak i używanej w wyścigach.

Shelby GT500 Code Red

W ramach modyfikacji znajdziemy również między innymi nowy układ wydechowy, body kit, nowy układ hamulcowy, nastawne zawieszenie, klatkę bezpieczeństwa i 20 calowe felgi. Moc silnika? Na tylnych kołach co najmniej 1000 koni mechanicznych (moment w okolicach 1350 Nm)... na 91-oktanowym paliwie. Na mieszance z paliwowej wyścigowym dostajemy 1200 KM, a na paliwie wyścigowym jakieś 1400 KM. Ciśnienie doładowania może być kontrolowane przed kierowcę. Prędkość maksymalna miałaby sięgać 325 km/h, ale tak naprawdę wszystkie pomiary są jeszcze przed modelem.

Shelby GT500 Code Red

Opracowanie samochodu, który bazuje na GT500 w wydaniu na rok 2008, pochłonęło dwa lata pracy. Cały pakiet modyfikacji ma już wkrótce trafić do sprzedaży. Cenę zestawu, nie wliczając samochodu bazowego, kalkuluje się na okrągłe 100 tysięcy dolarów. Jacyś chętni?

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje