Aktualności
22.12.2010

Keating ZKRs Przesunięcie granic

Brytyjskie Keating Cars w spółce z amerykańskim Nelson Racing Engines nie ustaje w dążeniach do zbudowania najmocniejszego, najszybszego, drogowego samochodu świata. Projekt, który wyrósł z niesławnego Barabusa TKR ma już w przyszłym roku wzbić się na jeszcze wyższy poziom. A wszystko dzięki nowemu modelowi o oznaczeniu ZKRs.

Dotychczasowe wyczyny firmy, o której pierwszy raz usłyszeliśmy blisko trzy lata temu, zamykały się w maksymalnie 400-konnym coupe SKR oraz blisko 2000-konnej maszynie TKR, dzielącej to samo nadwozie, ale napędzanej podwójnie doładowanym silnikiem Chevroleta. W listopadzie zeszłego roku TKR w jednym przejeździe uzyskał prędkość maksymalną rzędu 418,6 km/h. Do szczycenia się tytułem najszybszego samochodu świata potrzebne są jednak dwa przejazdy, a obecny rekord (średnia z dwóch przejazdów) należy do 1200-konnego Veyrona Super Sport - 431,072 km/h!

Keating ZKRs

Co w nowym ZRKs? Przede wszystkim maksymalnie jakieś 2,2 tysiąca koni mechanicznych, a w najsłabszej wersji około 600. Światowa premiera już podczas przyszłorocznej, ósmej edycji wystawy Top Marques Monaco, która startuje czternastego kwietnia.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje