Aktualności
19.12.2010

McLaren MP4-12C GT3 Zew krwi

McLaren bez bicia i na przeszło rok przed oddaniem pierwszych sztuk w ręce klientów przyznaje się do tego, iż pracuje już w pocie czoła nad wyścigową wersją coupe o chwytliwym oznaczeniu MP4-12C, która będzie spełniać normy klasy GT3. Wysiłek firmy jest jednak tylko częściowy - większość obowiązków przejmie angielskie CRS Racing.

CRS Racing, które udziela się w serii Le Mans, GT Open i Formule Renault, zajmie się opracowaniem samochodu na spółkę z McLarenem, po czym zajmie się budową i obsługą śliśle limitowanej liczby egzemplarzy. Prace nad MP4-12C GT3 ruszyły 15 lat po pamiętnym zwycięstwie w Le Mans debiutującego F1 GTR. Póki co McLaren nie zdradza żadnych szczegółów na temat nowej maszyny. Wiadomo jedynie, iż w przyszłym roku wystartuje w ramach testów w kilku wyścigach serii GT, a do sprzedaży trafi w roku 2012.

McLaren MP4-12C GT3

McLaren ma na swoim koncie potrójną koronę 24-godzinnego wyścigu Le Mans, trzy wygrane w Indy 500, 43 wygrane wyścigi i 5 tytułów mistrzowskich w amerykańskim Can-Am oraz 169 wygranych Grand Prix w Formule 1 od 1966 roku, które przyniosły 8 tytułów mistrza świata konstruktorów i 12 tytułów mistrza świata kierowców.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje