Aktualności
18.12.2010

Ford Mustang Boss 302S i Cobra Jet

Rodzina 5-litrowego Mustanga zgodnie z wszelkimi normami powiększa się o nowych członków prawie każdego tygodnia, a amerykańska maszyna stara się sprostać wszelkim wymaganiom klientów o bardzo różnych zapotrzebowaniach. Dwa najnowsze warianty kultowego modelu to wyścigowe bestie - Boss 302S oraz Cobra Jet.

Nowy Boss 302S bazuje na drogowym coupe Boss 302 i staje obok ujawnionej rok temu ewolucji Boss 302R. Maszyna wyróżnia się między innymi potężnym ospoilerowaniem, wentylowaną maską z włókien szklanych, klatką bezpieczeństwa, aparaturą telemetryczną i nastawnym zawieszeniem.

Ford Mustang Boss 302S

Mustang Boss 302S korzysta z 5-litrowego V8 o mocy 446 KM i momencie obrotowym 515 Nm, które współpracuje z ręczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach i dyferencjałem Torsena. Napęd przekazywany jest tylko na tył. Produkcja auta ma być limitowana do zaledwie 50 sztuk, a cena startować od 79 tysięcy dolarów.

Ford Mustang Boss 302S

Druga nowość Forda to przeznaczony do wyścigów na krótkim dystansie Mustang Cobra Jet, który świętuje 40 lat istnienia. Pojazd dostępny po raz pierwszy w trzech kolorach korzysta z 5,4-litrowego V8 wspomaganego dwiema sprężarkami TVS o pojemności 2,3 litrów lub pojedynczą sprężąrką Forda o pojemności 4 litrów.

Ford Mustang Cobra Jet

Nowy Mustang Cobra Jet, podobnie jak Boss 302S, zostanie wyprodukowany w serii liczącej tylko 50 sztuk. Za podstawową wersję trzeba będzie zapłacić prawie 92 tysiące dolarów, a za model wyposażony w pełni niemal 104 tysiące dolarów.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje