Aktualności
16.12.2010

Mini All4 Racing Dakar na celowniku

Wraz z powiększeniem się rodziny samochodów Mini o wyrośniętego Countrymana wzrosły również ambicje marki, które ucieleśniają wyczynowe wersje modelu. W październiku poznaliśmy Countrymana, który w przyszłym roku wystartuje w rajdowych mistrzostwach świata, a teraz do głosu dochodzi model, którego głównym celem będzie Dakar.

Mini All4 Racing, bo o nim właśnie mowa, to dziecko ekipy niemieckiego X-Raid, która w Dakarze startuje już od kilku lat (ostatnio na BMW X3 CC). Samochód powstał w zaledwie 90 dni, a projekt wspomagały Magna-Steyr, Heggemann oraz Faster. W przyszłorocznym rajdzie Dakar za kierownicą Mini zasiądzie francuska załoga w składzie Guerlain Chicherit i Michel Perin. W barwach X-Raid wystartuje jeszcze sześć innych samochodów i dwie ciężąrówki.

Mini All4 Racing

Rajdowy Mini odziedziczy wysokoprężną jednostę z dwiema turbinami o zmiennej geometrii od X3 CC. Silnik o pojemności 3 litrów będzie dostarczał około 315 KM i 710 Nm. Auto mierzy 4377 mm długości, 1994 mm szerokości oraz 1996 mm wysokości (jest krótsze i niższe od BMW) i zabiera na pokład około 420 litrów paliwa. W razie uszkodzenia całe nadwozie pojazdu można wymienić w zaledwie 30 minut.

Mini All4 Racing

Trzydziesty trzeci Dakar rozpocznie się już w Nowy Rok w Buenos Aires i zakończy w stolicy Argentyny w dniu 16 stycznia. Trasa rajdu będzie przebiegać również przez Chile i obejmie łącznie trzynaście etapów składających się na przeszło 9,5 tysiąca kilometrów trasy (5 tysięcy kilometrów odcinków rajdowych).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje