Aktualności
04.12.2010

Proton Lekir Wędrówka kontynentów

Malezyjski Proton na trwającej do dnia dwunastego grudnia wystawie w Kuala Lumpur sypnął garścią konceptów, wśród których znajdziemy znajome kształty. W towarzystwie tym znalazł się między innymi 4-drzwiowy Jebat na bazie Lancera Evo oraz coupe Lekir, bazujące na modelu Europa ze stajni Lotusa, który od ponad 15 lat należy do Protona.

Według informacji towarzyszących pokazowi Lekira krótki, dobiegający końca żywot Europy rozpoczął się pod postacią sportowego modelu Protona o nazwie Sepang. Pomysł na auto przeszczepiono jednak do Lotusa, gdzie wyklarował się w 2006 roku pod postacią 200-konnego coupe o masie nie przekraczającej 1000 kilogramów. Czyżby teraz szykował się powrót auta na jego prawdziwe łono?

Proton Lekir

Prezentowany w Malezji koncept odróżnia się od seryjnej Europy licznymi detalami, jak choćby nowe felgi, detale zderzaków, przetłoczenia profilu czy tylny spoiler. Model w dalszym ciągu napędzany jest 2-litrowym silnikiem z turbodoładowaniem, a producent mówi również o 1,6-litrowej jednostce o mocy 164 KM. O produkcji auta pod marką Proton jeszcze się nie mówi.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje