Aktualności
03.12.2010

Sbarro Speed'R Zawsze pod ręką

W szkole Franco Sbarro we francuskim Montbeliard czas nigdy nie zwalnia, a kolejne projekty opuszczają jej mury z zaskakującą częstotliwością. Najnowsze dzieło podopiecznych szalonego projektanta to sportowy roadster Speed'R, który powstał przy wsparciu między innymi telefonicznego giganta, koncernu Orange.

Maszyna oblana matowym lakierem i postawiona na złotych felgach OZ powstała w rekordowym czasie zaledwie jedenastu tygodni. Właśnie tyle minęło od narysowania pierwszych, ostrych linii nadwozia do pierwszej, publicznej prezentacji w Paryżu. Gotowe auto otrzymało nadwozie z włókien szklanych, a masę pojazdu utrzymano na poziomie tylko 850 kilogramów.

Sbarro Speed'R

Speed'R, który mógłby z powodzeniem wcielić się w rolę młodszego brata Lamborghini Sesto Elemento, spędzającego znacznie więcej czasu na siłowni, korzysta z silnika Alfy Romeo. Umieszczona centralnie, 2-litrowa, turbodoładowana jednostka V6 rozwija 210 KM, połączona jest z ręczną skrzynią biegów o pięciu przełożeniach i napędza tylne koła.

Sbarro Speed'R

Auto wyposażono w ogumienie Michelin Pilot Sport, kubełkowe fotele Recaro, tablet Tabbee z dotykowym ekranem, port dokujący Oxygene Audio O'Car pozwalających na integrację iPhone'a z nagłośnieniem samochodu i bezprzewodowy router Domino 3G od Orange, zapewniający stały dostęp do internetu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje