Aktualności
01.12.2010

Kicherer SLS 63 Supersport Gwiazda wieczoru

Niemieckie Kicherer Fahrzeugtechnik po raz kolejny zabrało się za modyfikacje skrzydlatego SLS ze stajni Mercedes-Benza. Zgodnie z wszelkimi prawidłowościami działający od 1976 roku tuner skupił się kompleksowo na nadwoziu coupe, wnętrzu, elementach mechanicznych oraz silniku, który fabrycznie rozwija 571 KM.

Zmodyfikowana maszyna, która otrzymała bojowe oznaczenie SLS 63 Supersport to już trzeci SLS od Kicherera, który ujawniono publicznie. Poprzednie dwa to SLS 63 Carrera Panamericana oraz SLS Black Edition. Nowa propozycja wyróżnia się karbonowym spoilerem z przodu, nowym układem wydechowym ze stali nierdzewnej, nowym dyfuzorem oraz kutymi felgami RS-1 i nowym wystrojem wnętrza z karbonem w roli głównej.

Kicherer SLS 63 Supersport

SLS 63 Supersport dla poprawienia praktyczności został wyposażony również w hydrauliczny system zwiększający prześwit o 30 milimetrów. Całość opracowano wspólnie z firmą KW Automotive, a tuner zapewnia, iż samochód na modyfikacji nie stracił nic ze swojego charakteru.

Kicherer SLS 63 Supersport

Ostatnim punkt modyfikacji to oczywiście spoczywające pod przednią maską i napędzające tylne koła 6,2-litrowe V8. Jego parametry podniesiono do okolic 610 KM oraz 670 Nm, co oznacza wzrost o prawie 40 KM i 20 Nm. Kicherer niestety nie chwali się osiągami ani ceną pojazdu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje