Aktualności
28.11.2010

Opel Icona Egzotyk wodno-lądowy

Człowiek od dziesięcioleci mniej lub bardziej udanie próbuje połączyć samochód z łodzią, a w ostatnich latach nawet z samolotem. Większość z tych wysiłków należy jednak do małych firm lub pojedynczych osób, zmniejszając swoje szanse na wielki sukces. A gdyby za wcielenie podobnych pomysłów wziął się wielki koncern? Na przykład Opel...

Opel Icona, bo właśnie ten projekt mamy na myśli wspominając o niemieckiej marce należącej od 1929 roku do General Motors, to dzieło Juana Pablo Bernala, który który studiuje wzornictwo przemysłowe na uniwersytecie Umea w Szwecji. Jego pomysł na wielozadaniową maszynę przyszłości to sportowy roadster dla dorosłem osoby z dzieckiem, który może przeobrazić się również w motorówkę.

Opel Icona

Amfibia Kolumbijczyka powstała przy współpracy specjalistów Opla, a jej pojawienie się w naszym świecie skalkulowano na okolice roku 2050. Pojazd napędzany jest elektrycznie, jego koła mogą się "położyć" i działać jako siła napędowa na wodzie, gdzie sterowanie kierunkiem płynięcia zapewnia wielki żagiel.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje