Aktualności
27.11.2010

Aston Martin V8 Vantage GT4 Wyższa stawka

Aston Martin Racing po dwóch latach od upichcenia wyścigowego V8 Vantage zgodnie z wymogami klasy GT4 oddaje w ręce wszystkich zainteresowanych zupełnie nowe wcielenie modelu. Poprawiona maszyna przeszła również operację plastyczną, w trakcie której przeszczepiono jej elementy prosto z V12 Vantage.

Wyścigowe V8 od mocniejszego brata przejmuje przedni zderzak ze splitterem, tylny zderzak z dyfuzorem, zmodyfikowaną maskę silnika oraz białe klosze lamp z tyłu. Wszystkie te zmiany prowadzą do zwiększenia siły dociskowych, zmniejszenia oporów powietrza i poprawienia przepływu powietrza, które dociera do silnika, chłodzi hamulce czy wspomaga chłodnice oleju.

Aston Martin V8 Vantage GT4

Wśród nowości opracowanych na przyszły rok znajdzie się między innymi przygotowany specjalnie z myślą o wyścigach ABS od Boscha i system kontroli trakcji. Jednostka napędowa, czyli 4,7-litrowe V8, otrzyma z kolei nowe mapowanie, poprawiające dystrybucję mocy i momentu w szerszym zakresie obrotów.

Aston Martin V8 Vantage GT4

Pierwszy V8 Vantage GT4 debiutował w 2009 roku i sprzedał się w ilości ponad 80 egzemplarzy. Maszyna pozwoliła w ubiegłym roku wygrać europejski puchar GT4 oraz zwyciężyć w klasie w 24-godzinnych wyścigach w Dubaju, na Nuerburgringu oraz Spa. Z myślą o niej otworzono również brytyjskie Aston Martin GT4 Challenge.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje