Aktualności
18.11.2010

Lamborghini Gallardo LP570-4 Spyder Performante

Wielbiciele marki Lamborghini nie mają w ostatnich tygodniach ani chwili wytchnienia. Po sensacyjnym koncepcie 6° Elemento i premierze zupełnie nowego silnika V12 firma prezentuje odchudzone, otwarte Gallardo, odpowiadające ideologicznie coupe LP570-4 Superleggera. Nowy model nosi również nowe imię - Performante, czyli "najwyższej klasy i osiągów".

Performante dzięki szerszemu zastosowaniu włókien węglowych na budowę nadwozia i wnętrza jest lżejszy od zwykłego LP560-4 Spydera o 65 kilogramów, a dodatkowo dysponuje mocą silnika zwiększoną o 10 KM. Przekłada się to na zmniejszenie stosunku mocy do masy z 2,77 do 2,61 kilogramów przypadających na każdy koń mechaniczny.

Lamborghini Gallardo LP570-4 Spyder Performante

Odkryte Gallardo, napędzane mocą 5,2-litrowego V10 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, rozpędza się w najnowszym wcieleniu do 324 km/h i rozwija pierwsze 100 km/h w czasie tylko 3,9 sekund. W patrze z poprawą osiągów idzie również mniejsze zużycie paliwa i mniejsza emisja dwutlenku węgla.

Lamborghini Gallardo LP570-4 Spyder Performante

Performante, korzystające z prawie 30 lat doświadczenia Lamborghini z materiałami kompozytowymi, to jednocześnie okazja do wykazania się fabrycznego Centro Stile. Auto stojące na nowych 19-calowych felgach specjalnie wykończono: dolne partie pokrywa czarny lakier, wzdłuż nadwozia prowadzą dwa czarne pasy, a na pokrywie silnika znalazły się symbole w barwach Włoch nawiązujące do logotypu konceptu 6° Elemento. Przemodelowano również przedni zderzak, dyfuzor z czterema końcówkami wydechu oraz płaskie podwozie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje