Aktualności
13.11.2010

New Stratos Pierwsza jazda

Współczesna reinkarnacja legendarnej Lancii Stratos, o której usłyszeliśmy pierwszy raz jeszcze na początku sierpnia tego roku, trafiła w tym tygodniu prosto z Turynu do rąk właściciela. Wyjątkowy projekt zrealizowano w studiu Pininfariny na specjalne życzenie niemieckiego milionera, Michaela Stoscheka, który zabrał auto do domu własnoręcznie.

Sportowe, kompaktowe coupe pozostaje na chwilę obecną projektem one-off, choć jeszcze nie tak dawno mówiło się o możliwości zbudowaniu nawet do 25 egzemplarzy. Nowy Stratos, jak nazwano auto, pochłonął blisko dwa lata pracy, a za bazę techniczną posłużyło mu Ferrari 430 Scuderia, w którym zmodernizowano zarówno podwozie jak i silnik.

New Stratos

Nowy Stratos, który przed oddaniem w ręce właściciela przeszedł około 3 tysiące kilometrów na torach testowych wszelkiego typu, zostanie oficjalnie zaprezentowany za dwa tygodnie na francuskim torze wyścigowym Paul Ricard. Zapewne również wtedy poznamy pełną specyfikację pojazdu, która pozostaje w tej chwili tajemnicą.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje