Aktualności
04.11.2010

Morgan Threewheeler Powrót do korzeni

Brytyjski Morgan, który latem tego roku konceptem EvaGT zapowiadał nastanie nowej ery w swojej historii zmienia kierunek myślenia o sto osiemdziesiąt stopni i... wraca do korzeni. Już w przyszłym roku w ofercie firmy znajdzie się 3-kołowy roadster. Od takich właśnie konstrukcji firma zaczynała przeszło 100 lat temu.

Oryginalny Threewheeler konstrukcji Harry'ego Morgana produkowany był przez Morgan Motor Company od 1909 do 1953 roku. Pojazd, który wkrótce osiągnął status ikony powstał w blisko 30 tysiącach egzemplarzy. Maszyna w 1913 roku wygrała Grand Prix Francji, na torze Brooklands notorycznie przekraczała zawrotne w owym czasie 160 km/h, a jeden z egzemplarzy posiadał sam Stirling Moss.

Morgan Threewheeler

Threewheeler XXI wieku zgodnie z tradycją marki przypomina z zewnątrz swego osławionego przodka, ale korzysta z 1,8-litrowego silnika Harley-Davidsona i 5-stopniowej skrzyni biegów Mazdy. Według wstępnych założeń maszynka ma ważyć około 500 kilogramów, produkować na tylnym kole około 100 KM, rozpędzać się do 100 km/h w jakieś 4,5 sekundy i rozwijać prędkość maksymalną 185 km/h. Więcej informacji w przyszłym roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje