Aktualności
02.11.2010

Gillet Vertigo 5 Spirit Otrzejsze rysy

Belgijski Gillet Vertigo, który od początku swojej kariery należy do światowej czołówki pod względem przyspieszenia od 0 do 100 km/h, wchodzi w tym roku w pełnoletność. Maszyna, która debiutowała 18 lat temu od 2008 roku produkowana jest w generacji Vertigo 5, korzystającej z silnika Alfy Romeo. Od teraz dostępna jest również jednostka Maserati.

Stary Vertigo 5, który debiutował na wystawie w Brukseli, korzystał z V6 ze stajni Alfy Romeo o pojemności 3,6 lub 4 litrów. Jednostki w zależności od osprzętu i konfiguracji produkowały moc od 300 do 400 KM. To pozwalało na rozpędzanie się do 100 km/h w rekordowym czasie sięgającym zaledwie 3 i jednej czwartej sekundy.

Gillet Vertigo 5 Spirit

Najnowsza maszyna Tony'ego Gilleta, belgijskiego kierowcy wyścigowego, to specjalny Vertingo 5 Spirit. Ważące niespełna 2200 funtów coupe korzysta w tym przypadku z 4,2-litrowego silnika Maserati, wydzielającego jakieś 420 KM. Producent nie chwali się jeszcze osiągami.

Gillet Vertigo 5 Spirit

Nowa edycja Vertigo to również poprawiona aerodynamika nadwozia, zmodernizowane zawieszenie oraz wzmocniony układ hamulcowy przygotowany we współpracy z AP Racing. Pojazd ma wejść do sprzedaży już w tym roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje