Aktualności
18.10.2010

Audi TT RS W czepku urodzone

Miniony weekend minął kierowcom wyścigowych modeli Audi pod znakiem mniejszych i większych sukcesów. W serii DTM u naszych zachodnich sąsiadów dwie sztuki A4 zameldowały się na 2 i 3 miejscu w eliminacji na Hockenheimringu, a w Hiszpanii R8 LMS pozwoliło na zdobycie mistrzowskiego tytułu w wyścigach GT. Swój wyścigowy debiut zaliczyło również zupełnie nowe TT RS.

Najmniejszy, wyścigowy model Audi to dzieło połączonych sił działu technicznego centrali w Ingolstadt, oddziału Quattro oraz zespołu Raeder Motorsport. W swoim pierwszym starcie TT RS, zaprojektowane jako pojazd kliencki, wzięło udział w eliminacji serii VLN Endurance Championship, rozgrywanej na legendarnym Nordschleife. Auto wystartowało jako prototyp w klasie SP 4T, a poprowadzili je Christoph Breuer, Marc Hennerici oraz Christopher Mies.

Audi TT RS Endurance Racer

Nowy ścigacz Audi bez sprawiania najmniejszych kłopotów zameldował się na mecie DMV 250-Meilen-Rennen niespełna osiem minut za zwycięzcą (ekipa w SLS AMG GT3, która sięgnęła wcześniej po pole position i najszybsze okrążenie). W klasyfikacji generalnej oznaczało o 8 miejsce, a w klasie pierwsze.

Audi TT RS Endurance Racer

TT RS wzorem R8 LMS przed trafieniem do rąk prywatnych kierowców i zespołów przejdzie intensywny program testowo-rozwojowy. Kolejny sprawdzian będzie miał miejsce już 30 października podczas DMV Meunsterlandpokal, ostatniej eliminacji serii VLN w tym roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje