Aktualności
18.10.2010

Bailey LMP2 Atak z zaskoczenia

Afrykańskie Bailey Edwards Cars, które od prawie 8 lat trudni się budową wiernych replik Forda GT40, Porsche 917, Ferrari P4, Loli T70 oraz Chevrona B19, przygotowuje zupełnie nowe, wyścigowe auto własnego pomysłu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem twórców będzie to pierwsza maszyna z tego zakątka świata, która pojawi się w maratonie Le Mans.

Projekt, nad którym w pocie czoła pracuje sześć osób, w tym Wiet Huidekoper mający na koncie Porsche 911 GT1 oraz wyścigowe modele Dallary, Loli i Vectora, wystartował w styczniu 2009 roku. Przedsięwzięcie Petera i Grega Biailey'ów, którzy założyli własną firmę w 2003 roku, miałoby powstać w całości w Republice Południowej Afryki, korzystając z materiałów dostępnych na miejscu.

Bailey LMP2

Pojazd, który ma spełniać wszystkie normy przyszłorocznej klasy LMP2 ma być napędzany silnikiem o mocy około 450 KM połączonym z sekwencyjną skrzynią biegów produkcji Ricardo. Twórcy szacują, iż maszyna zbudowana w dużej mierze z włókien węglowych kosztowałaby około 250 tysięcy euro.

Bailey LMP2

Bailey LMP2 ma wyjechać na pierwsze testy jeszcze w tym miesiącu. Samochód powinien być ukończony w lipcu przyszłego roku, a producent zamierza wystawiać pojazd do wyścigów pod własnym szyldem tylko z kierowcami zamieszkującymi RPA. O udziale w samym 24-godzinnym wyścigu Le Mans nie ma na razie mowy, ale już teraz firma zapowiada przymiarki do prototypu klasy LMP1.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje