Aktualności
17.10.2010

Bentley Silver Wings Gwiezdny pył

Aston Martin odda w przyszłym roku do użytku pierwsze sztuki One-77 z najmocniejszym, wolnossącym silnikiem świata, a Jaguar będzie mógł za kilka lat uruchomić silniki elektryczne i turbiny w imponującym C-X75. A co na to Bentley, którego ostatnim supercarem był koncept BY 8.16 spokrewniony z Veyronem? Oficjalnie milczy, ale od czego mamy wyobraźnię - oto Silver Wings.

Takie oto imię nosi projekt supersportowego Bentley'a niedalekiej przyszłości ręki Shawna Wooda oraz Guohua Chenga, którzy zapatrzyli się na myśliwiec F22 oraz koncept BY 8.16 Hunaudieres z 1999 roku. Obaj designerzy są absolwentami chińskiej Akademii Szuk Pięknych w mieście Tiencin, którego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza "niebiański bród".

Bentley Silver Wings

Pobudzona artystycznie dwójka zaprojektowała pojazd mierzący 4,86 metry długości, ponad 2,02 metry szerokości i tylko 1,13 metra wysokości z rozstawem osi sięgającym 272 centymetrów. Maszyna miałaby korzystać z umieszczonej centralnie jednostki spalinowej o nieokreślonym pochodzeniu - być może miałoby być to ponownie W16 z Veyrona?

Bentley Silver Wings

Kreacja Wooda i Chenga ma pomóc twórcom w zrobieniu pierwszych kroków w karierze - obaj poszukują aktualnie zatrudnienia ze szczególnym wskazaniem na projektowanie nadwozi samochodowych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje