Aktualności
15.10.2010

Lamborghini Miura II Głodny świata

Joan Ferci, który przeszło piętnaście lat temu uzyskał prawo do posługiwania się marką Lamborghini w Ameryce Południowej oraz budowania własnych pojazdów na bazie Diablo, przygotowuje dwa zupełnie nowe modele. Założyciel Lamborghini Latinoamerica chciałby jednocześnie otworzyć nową placówkę i połączyć oficjalnie siły z koncernem z Sant'Agata.

Pierwszym z nowych modeli miałby być luksusowy SUV z napędem na wszystkie cztery koła, którego projekt od lat skrywa się pod kryptonimem Baco, a który obecnie przybrał imię Gran Toro. O projekcie w tej chwili nic więcej nie wiadomo, a cała uwaga skupia się na drugim przedsięwzięciu, którym jest... supersportowa Miura II! Maszynę promują póki co jedynie komputerowe wizualizacje, które pozwalają oczekiwać naprawdę wiele.

Lamborghini Miura II

Poza nowymi modelami Ferci zamierza otworzyć punkt sprzedaży z akcesoriami oraz zakład produkcyjny w Santiago del Estero, a na liście priorytetów znajduje się także eksport aut i zdobycie statusu oficjalnego dealera Lamborghini. Na przeszkodzie stoi tutaj jednak sytuacja prawna - Lamborghini należy obecnie do Volkswagena, który nie ma nic wspólnego z poprzednim właścicielem marki, podczas którego panowania udzielono Argentyńczykowi licencję o ważności 99 lat.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje