Aktualności
12.10.2010

Chevrolet Camaro Convertible Akt stworzenia

Chevrolet po prawie trzech latach od pokazania konceptu otwartego Camaro jest gotowy do wprowadzenia oczekiwanego od dawna modelu do sprzedaży. Pierwszy Camaro Convertible znalazł już właściciela za 205 tysięcy dolarów na aukcji Barrett-Jacksona, a właściwy debiut rynkowy poprzedni świąteczna edycja limitowana z katalogu Neimana Marcusa.

Rok temu w podobny sposób promowany był zupełnie nowy Jaguar XJ. Pachnące nowością Camaro Convertible Neiman Marcus Edition będzie wyróżniać się między innymi lakierem Deep Bordeaux, ekskluzywnym wykończeniem wnętrza, 21-calowymi felgami, hamulcami od Brembo, 245-watowym systemem audio Boston Acoustics oraz układem napędowym z Camaro SS z 432-konnym V8 z ręczną skrzynią biegów (z automatem 406 KM).

Chevrolet Camaro Convertible Neiman Marcus Edition

Specjalne Camaro będzie limitowane do tylko 100 egzemplarzy. Każdy z nich wyceniono na 75 tysięcy dolarów, co odpowiada obecnie 215 tysiącom złotych. Zwykłe Camaro zadebiutuje już w połowie listopada na salonie samochodowym w Los Angeles. Ceny modelu mają zaczynać się od zaledwie 30 tysięcy dolarów (obecnie 85 tysięcy PLN) za 316-konne V6, z czego 850 to opłata za dostarczenie auta.

Chevrolet Camaro Convertible

Ofertę silnikową, podobnie jak w Coupe, będzie zamykało 432-konne V8, ale wszyscy spragnieni większych wrażeń mogą już teraz zgłaszać się do Hennessey Performance. Tuner już teraz zapowiada limitowaną edycję otwartego Camaro, pod którego maską znajdziemy silnik z Corvette ZR-1. Moc startowa jakieś 765 KM, setka w jakieś 3,4 sekundy, cena wraz z bazowym modelem prawie 133 tysiące dolarów.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje