Aktualności
06.10.2010

Mini Countryman WRC Chrzest ognia

Seria World Rally Championship, z której popularnością w ostatnich latach bywało różnie i różniasto, będzie mogła pochwalić się od przyszłego roku zupełnie nowym zainteresowanym. Będzie nim... Mini Countryman przygotowany we współpracy ze stającym zawsze na wysokości zadania, brytyjskim Prodrive.

Prace nad rajdowym modelem rozpoczęto jeszcze w ubiegłym roku, a ich przebieg dokumentowały liczne fotografie zamaskowanych egzemplarzy, które ,jak poetycko określają w Prodrive, "przeszły chrzest ognia". Każdy z nich napędzany był turbodoładowanym silnikiem o pojemności 1,6 litrów, który w myśl aktualnych przepisów może rozwijać moc do 300 koni mechanicznych.

Mini Countryman WRC

Countryman WRC zadebiutuje w przyszłym roku w sześciu z trzynastu rajdów mistrzostw świata, a pełny kalendarz obsadzi dopiero w sezonie 2012. Pierwszym fabrycznym kierowcą Mini będzie Kris Meeke, który ma na koncie między innymi mistrzowski tytuł serii Intercontinental Rally Challenge w 2009 roku. Pojazd ma być również oferowany prywatnym kierowcom i zespołom.

Mini Countryman WRC

Prodrive nie zdradza jeszcze kiedy będzie można zobaczyć Mini WRC po raz pierwszy, oficjalnie w akcji. Obecnie model można podziwiać podczas światowej premiery na salonie samochodowym w Paryżu, który będzie otwarty do dnia 17 października.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje