Aktualności
06.10.2010

Ford Fiesta RS WRC Pełne skupienie

Ford, który wraz z Citroenem od prawie trzech lat stanowi trzon rajdowych, samochodowych mistrzostw świata, jest już gotowy na sezon 2011. W myśl nowych przepisów, mających na celu między innymi ograniczenie kosztów związanych ze startami, karierę zakończy Focus RS WRC, a jego miejsce zajmie zadziorna Fiesta RS WRC.

Ford w nowożytnej historii WRC przeżywał najlepsze chwile w latach 2006 i 2007, kiedy to zdobył dwa mistrzowskie tytuły konstruktorów. W tym roku ekipy Forda pozostają w cieniu Citroena - z rozegranych 11 z 13 eliminacjach udało im się wygrać 3. Fiesta RS WRC niesie nowe nadzieje oraz nowy, mniejszy silnik, który zajmuje miejsce 2-litrowego motoru Focusa.

Ford Fiesta RS WRC

Sercem auta jest turbodoładowana, 1,6-litrowa jednostka produkująca zgodnie z wymogami serii WRC około 300 KM. Maszyna powstała w oddziale Ford of Europe we współpracy z M-Sport i bazuje na rajdowej Fieście S2000, która wygrała w swoim debiucie styczniowy Rajd Monte Carlo (nie zaliczany do serii WRC).

Ford Fiesta RS WRC

Na przyszłoroczny sezon WRC zaplanowano aktualnie trzynaście eliminacji. Pierwsza z nich, Rajd Szwecji, ma rozpocząć się 13 lutego. Właśnie wtedy będzie można zobaczyć Fiestę RS WRC po raz pierwszy, oficjalnie w akcji. Obecnie model można podziwiać podczas światowej premiery na wystawie w Paryżu, która potrwa do dnia 17 października.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje