Aktualności
06.10.2010

Citroen DS3 WRC Sok z cytryny

Sebastian Loeb wygraną w Rajdzie Francji, zakończonym w miniony weekend, zapewnił sobie już siódmy z rzędu tytuł rajdowego mistrza świata. To już 60 zwycięstwo w jego karierze, 32 razy wygrywał za kierownicą Citroena C4 WRC, a 28 w Xsarze WRC. W przyszłym roku Francuz otrzyma zupełnie nową maszynę. Będzie nią model DS3 WRC.

Nowa, fabryczna broń Citroena, który wraz z Loeben zdobył 6 tytułów mistrzowskich wśród konstruktorów, będzie napędzana turbodoładowaną jednostką z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności tylko 1,6 litra (ograniczają ją nowe przepisy FIA). Silnik produkuje 300 KM oraz 350 Nm, które przenoszone są na wszystkie cztery koła.

Citroen DS3 WRC

Na przeciwnym biegunie stoją 355-milimetrowe tarcze hamulcowe z 4-tłoczkowymi zaciskami z przodu i 300-milimetrowe z tyłu. Auto wraz z kierowcą waży 1200 kilogramów. Kierowcę i pilota ochrania między innymi klatka bezpieczeństwa wykonana ze stalowych rur o łącznej długości 40 metrów.

Citroen DS3 WRC

Na przyszłoroczny sezon WRC zaplanowano na chwilę obecną trzynaście eliminacji. Pierwsza z nich, Rajd Szwecji, ma rozpocząć się 13 lutego. Właśnie wtedy będzie można zobaczyć DS3 WRC po raz pierwszy, oficjalnie w akcji. Obecnie model można podziwiać podczas premiery na salonie samochodowym w Paryżu, który potrwa do 17 października.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje