Aktualności
05.10.2010

Xenatec Coupe W majestacie prawa

Tonący Maybach, którego z roku na rok powodzi się coraz gorzej, nowego pomysłu się chwyta. Za przyzwoleniem i wsparciem macierzystego koncernu w niemieckim Xenatec z siedzibą w Weinsberg powstanie ekskluzywna seria luksusowych coupe na bazie modelu 57 S. Projekt, który zapowiadano w maju tego roku stał się właśnie faktem - oto pierwszy egzemplarz.

Dotychczasowa działalność grupy Xenatec opierała się na wydłużaniu i opancerzaniu największych, niemieckich limuzyn, a w rękawie firma miała również kilka szalonych pomysłów, jak wydłużone Audi R8, Porsche Cayenne w wersji pick-up, 4-drzwiowe 911 czy shooting brake na bazie Aston Martina Vanquisha.

Xenatec Coupe

Przy pozbawianiu 57 S drugiej pary drzwi i zaporojektowaniu od nowa tylnej części nadwozia ze słupkiem B i C Xenatec było wspomagane talentem Fredrika Burchhardta, który mając 24 lata zaprojektował zjawiskowy koncept Excelero. Majestatyczne coupe mierzy w sumie przeszło 5,7 metra długości, a pod maską skrywa oczywiście 6-litrowe V12 o mocy 630 KM i momencie 1000 Nm.

Xenatec Coupe

Xenatec zamierza wyprodukować tylko 100 egzemplarzy, których cena, wliczając podatek, ma startować od okolic 800 tysięcy euro (obecnie 3,15 mln PLN). Jeśli zostanie nam w portfelu jeszcze trochę wolnej gotówki możemy zdecydować się na liczne opcje, jak szklany dach, 21-calowe felgi czy opancerzenie. Producent otwarty jest również na indywidualne zachcianki.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje