Aktualności
29.09.2010

Group Lotus Na wszystkich frontach

Kalendarz miłośników marki Lotus, której przynależność do malezyjskiego Protona została po licznych zawirowaniach ostatecznie potwierdzona kilka dni temu, będzie w najbliższych latach wypełniony po brzegi. Już wkrótce do Formuły 1, Indy Car, bolidu T125 oraz pucharowej Evory dołączą maszyny klasy GT2, GT3, GT4, GP2, GP3 oraz prototyp Le Mans! Powstanie również fabryczna akademia jazdy.

Model Evora Cup/GT4 poznaliśmy jeszcze na początku tego roku, a auto miało swoją publiczną premierę w Pebble Beach. Od tamtego czasu złożono 20 zamówień, a pierwszy właściciel powinien cieszyć się swoim samochodem już pod koniec października. Na jego bazie powstaną również coupe spełniające wymogi klas GT3 oraz GT2.

Lotus Evora Cup/GT4

Już w ten weekend w Paryżu mamy zobaczyć wyścigowy model klasy GT2 bazujacy na "oczekiwanym od dawna, drogowym modelu marki przyszłości". Lotus niestety nie zdradza nic więcej.

Lotus LMP2

Firma prowadzi jednocześnie intensywne prace nad wyścigowym prototypem, który miałby wystartować w 2012 roku w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w klasie LMP2. Maszyna ma wyjechać na tory wyścigowe już w przyszłym roku.

Lotus LMP2

To oczywiście nie wszystko. W przyszłym roku Lotus zamierza pojawić się w Europie i Azji w serii GP2 oraz GP3, kontynuować przygodę z Indy Car, poszerzyć fabryczny Lotus Cup, uruchomić Exos Experience z modelem 125, na którego zebrano już 10 zamówień, otworzyć Lotus Driving Academy oraz zbudować pod siedzibą w Hethel nowy, zatwierdzony przez FIA tor testowy. Firmy nie zabraknie również w Formule 1, w której na mocy ostatnich aktów prawnych będzie mogła występować jako Team Lotus.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje