Aktualności
28.09.2010

Lamborghini Sesto Elemento Szósty element

Przyszłość kolejnych modeli Lamborghini będzie w głównej mierze oparta na jednym pierwiastku - węglu, który w Sant'Agata Bolognese otrzymał mistyczny status "szóstego elementu". Maszyna zapowiadająca nadchodzące zmiany zostanie odsłonięta już pojutrze w Paryżu. Ścisła tajemnica i starannie sączone teasery nie przeszkodziły jednak pojawić się jej w sieci już dziś.

Oczywiście Lambo pilnie strzeże swoje tajemnice i najnowszy koncept marki możemy oglądać tylko na jednym zdjęciu w niskiej rodzielczości, zakładając, iż to nie fake. Pojawiła się również nazwa modelu, który najwyraźniej bazuje na Gallardo i korzysta z jego V10 - Sesto Elemento.

Lamborghini Sesto Elemento

Nowy koncept Lamborghini ma być przede wszystkiem popisem technologicznych możliwości firmy i być zbudowanym niemal w całości z włókien węglowych. Potem robi się jeszcze ciekawiej: auto ma ważyć zaledwie 999 kilogramów (!), rozwijać prędkość 100 km/h w 2,5 sekundy i rozpędzać się do przeszło 350 km/h. Jak jest rzeczywiście przekonamy się już w czwartek rano.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje