Aktualności
28.09.2010

Colani Miura Przybysz z kosmosu

Luigi Colani to postać nietuzinkowa, której pomysły na przedmioty i maszyny codziennego użytku wykraczają daleko poza powszechnie przyjęte normy, spotykając się w równym stopniu z zachwytem co i całkowitym niezrozumieniem. Wśród dzieł 82-letniego dziś stylisty nie brakuje również niezwykłych aut. Jedno z nich odnalazło się po 40 latach. To Miura po ekstremalnych zmianach.

Zmiany są na tyle ekstremalne, iż na pierwszy rzut oka Lamborghini nie dostrzeżemy w ogóle. Jedyne pozostałości po "dawcy" to tylko charakterystyczne felgi oraz V12 i tylne zawieszenie. Reszta... nie przypomina niczego, co jeździ po znanym nam świecie. Model powstał oryginalnie w roku 1970, otrzymując pieszczotliwe miano "Colambo", po czym słuch o nim szybko zaginął. Do dnia dzisiejszego.

Colani Miura

Odnalezione Colambo nie jest w najlepszym stanie i brakuje w nim silnika, a pokrywa kabiny pasażerskiej, w której przyjmuje się pozycje leżące, jest całkowicie rozbita i wymaga zbudowania od nowa. Maszyna ma wszystkie cztery koła (przednie ukryte są pod nosem), hydraulikę, na której zawieszony jest obły przód, układ hamulcowy, kompletne tylne zawieszenie oraz układ kierowniczy.

Colani Miura

O znalezisku, które trafiło ostatnio na aukcję, został już poinformowany sam Colani, który potwierdził jego autentyczność. W najbliższych tygodniach niezwykły koncept przy współpracy twórcy ma zostać poddany gruntownej odbudowie i... wprawiony w ruch! Trzymamy kciuki.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje