Aktualności
28.09.2010

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 Pechowy debiut

Północna pętla Nuerburgringu, licząca sobie blisko 21 kilometrów długości, stała się w miniony weekend świadkiem debiutu wyścigowego SLS AMG GT3 w warunkach prawdziwej rywalizacji. Mimo, iż końcowy rezultat o tym nie świadczy, maszyna Mercedes-Benza przygotowana przez AMG we współpracy z HWA spełniła niemal wszystkie oczekiwania.

Za kierownicą blisko 600-konnego pojazdu zasiadł Bernd Schneider oraz Thomas Jager. Schneider ma na koncie pięć mistrzowskich tytułów serii DTM, mistrzostwo ITC i mistrzostwo FIA GT, a obecnie obsadza również rolę ambasadora AMG. Jager może pochwalić się pucharami serii Porsche Carrera Cup oraz udanymi startami w DTM i ADAC GT-Masters, pracuje również jako instruktor w Akademii Jazdy AMG. W SLS AMG GT3 obaj wystartowali w ramach 4 godzinnego wyścigu serii VLN Nuerburgring Endurance Championship, organizowanej przez kluby motorowe skupione wokół toru.

Mercedes-Benz SLS AMG GT3

SLS AMG GT3 z numerem startowym 738 wywalczył w kwalifikacjach trzecie miejsce, a już na starcie wspiął się na pozycję drugą. Niestety już na trzecim zakręcie doszło do kontaktu z liderem, Merc wpadł w poślizg i został uderzony przez samochód z tyłu. Naprawy maszyny zajęły mechanikom blisko 25 minut, podczas których stracono prawie cztery okrążenia. Ostatecznie SLS zameldował się na mecie na miejscu 91 ze stratą trzech okrążeń. Mimo to kierowcy jak i zespół byli zadowoleni z samochodu, który nie przysporzył żadnych problemów i pozwolił trzymać świetne tempo.

Mercedes-Benz SLS AMG GT3

Wszyscy kierowcy i zespoły zainteresowani nabyciem wyścigowego SLS mogą składać zamówienia bezpośrednio w oddziale Mercedes-AMG. Cena netto auta sięga 334 tysięcy euro (aktualnie ponad 980 tysięcy PLN), a pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów w lutym przyszłego roku po ostatecznym dopuszczeniu przez FIA do startów w ramach globalnej klasy GT3.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje