Aktualności
26.09.2010

Honda Pegasus Loty kosmiczne

Jak mogłyby wyglądać dzisiejsze samochody sportowe, gdyby tylko pomysły twórców konceptów z lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia okazały się trafione? Czy byłoby im blisko do samolotów? Czy każdy woziłby na pokładzie mini reaktor atomowy i miał ukryte zdolności? Odpowiedzią na te i inne pytania wydaje się koncepcyjna Honda Pegasus.

Za projektem, który istnieje jedynie na ekranie komputera stoi Andrus Ciprian, którego talent mieliśmy już okazję poznać dzięki takim projektom, jak: Ferrari Verus, Mazda RX-Z, BMW Subsido oraz Honda FXR. Nowy pomysł studenta designu pochodzącego z Rumunii to wyścigowa Honda.

Honda Pegasus

Model Pegasus, będący na pierwszy rzut oka skrzyżowaniem samochodu, samolotu i rakiety miałby mieścić tylko kierowcę i startować w czymś przypominającym dzisiejszą Formułę 1. Ciprian przy projektowaniu auta inspirował się przede wszystkim konceptami serii Firebird, które wyszły z koncernu General Motors w latach 1956-1958.

Honda Pegasus

Zgodnie z założeniami ery rozszczepiania atomu wyścigowa maszyna bliżej nieokreślonej przyszłości byłaby napędzana silnikiem rakietowym, a wśród ciekawszych rozwiązań należy wyróżnić felgi, które miałyby zasysać powietrze do środka i chłodzić w ten sposób hamulce. Są chętni na przejażdżkę?

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje