Aktualności
25.09.2010

Ferrari SA Aperta Spider wybrańców bogów

Po miesiącach oczekiwań i spekulacji na światło dzienne wyjeżdża otwarta wersja Ferrari 599 GTB Fiorano, które to jako coupe debiutowało jeszcze wczesną wiosną 2006 roku. Rasowe gran turismo pozbawione dachu przeobraziło się w limitowaną perełkę, która składa hołd najbardziej zasłużonemu studiu projektującemu nadwozia marki - Pininfarinie.

Na cześć studia stylistycznego nowy model określono mianem SA Aperta, a jego produkcję ograniczono do zaledwie 80 sztuk. Dlaczego? Pinifarina świętuje w tym roku swoje 80 urodziny, a litery SA to skrót od imion 84-letniego Sergio Pininfariny oraz Andrei Pininfariny, jego tragicznie zmarłego dwa lata temu syna. Czy pisaliśmy, że wszystkie 80 sztuk już dawno sprzedano?

Ferrari SA Aperta

Roadster odznaczający się nisko poprowadzoną przednią szybą i dość niespodziewaną obecnością pozostałości po słupkach C, które mają przede wszystkim poprawiać aerodynamikę, będzie wyposażony w miękki dach. Ferrari przewiduje sięganie po niego tylko w przypadku naprawdę złej pogody.

Ferrari SA Aperta

Pod smukłymi kształtami SA Aperta ("aperta" to po włosku "otwarta") skrywa wzmocnione nadwozie oraz podrasowane, 6-litrowe V12. Ferrari zdradza póki co tylko moc silnika: 670 KM. Premiera auta będzie miała miejsce już w przyszłym tygodniu podczas salonu samochodowego w Paryżu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje