Aktualności
23.09.2010

Aston Martin One-77 Najpotężniejszy silnik świata

One-77, najszybszy, najmocniejszy i najdroższy model w historii Aston Martina, jest bliski całkowitego spełnienia. Pierwsze egzemplarze mają trafić do rąk klientów spragnionych dotyku zimnej stali i włókien węglowych na początku przyszłego roku, a już teraz producent nakreśla finalną specyfikację auta. Klękajcie narody!

Serce maszyny zostało już zważone i zmierzone. Będzie nim najmocniejszy, seryjnie produkowany, wolnossący silnik świata! Jednostka V12 o pojemności 7,3 litrów będzie produkować imponującą moc 760 KM (750 bhp) i maksymalny moment obrotowy 750 Nm, co daje średnią 104 KM z jednego litra pojemności.

Aston Martin One-77

W parze z ogromną mocą będą szły oszałamiające osiągi. Konkretów niestety ciągle brak, ale Aston Martin od początku deklarował przyspieszenie od 0 do 100 km/h w okolicach 3,5 sekundy, a podczas zeszłorocznych testów udało rozpędzić się do 355 km/h.

Aston Martin One-77

One-77, który w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy przechodził rygorystyczne testy, będzie ręcznie budowany w siedzibie koncernu w Gaydon. Pierwszy egzemplarz w produkcyjnej specyfikacji został już ukończony, a w kolejnych miesiącach dołączą do niego następne. Do pełni szczęścia pozostało już tylko dopieszczenie szczegółów. Jeden z nich to cena maszyny - jakieś 1,2 miliona funtów (obecnie 5,6 mln PLN)!

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje