Aktualności
22.09.2010

Peugeot EX1 Rozentuzjazmowany

Peugeot po raz kolejny przypomina nam o swoich 200 urodzinach, po raz kolejny czyniąc to nietuzinkowym konceptem... który wygląda dość znajomo. EX1, bo o nim właśnie mowa, to nowa wizja tego, co w 2005 i 2006 roku zmaterializowało się jako koncepty 20Cup oraz Spider 207.

EX1 łączy z przodkami podstawowy pomysł: brak dachu, brak szyb poza symboliczną owiewką, miejsce tylko dla dwojga, brak konsekwencji w rozstawie kół przy każdej z osi i niczym nie poskromiony pęd ku... jeszcze większemu pędowi. Diabeł tkwi jednak w szczegółach: karoserii nakreślonej ostrymi liniami, elektrycznym napędzie oraz drzwiami... otwieranymi razem z kubełkowymi siedziskami. Sacrebleu!

Peugeot EX1

Do napędu maszyny nie dbającej o nic poza osiągami służą dwa silniki elektrycznie, wprawiające w ruch wszystkie cztery koła. Ich łączna moc sięga 340 KM, a moment obrotowy 480 Nm. Osiągi? Tymi Peugeot się jeszcze nie chwali, ale zapewnia, iż EX1 pobił już kilka rekordów w sprincie ze startu zatrzymanego, zatwierdzonych przez FIA i... kolejne mają paść jego łupem jeszcze przed końcem roku.

Peugeot EX1

Bliższe szczegóły niezwykłych wyczynów EX1 poznamy zapewne przy okazji jego premiery, która będzie miała miejsce już w przyszłym tygodniu na salonie samochodowym w Paryżu. Dla zwiedzających wystawa będzie otwarta w dniach 2-17 października.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje