Aktualności
19.09.2010

Audi Axiom GT niedalekiej przyszłości

Audi ze swoim R8, nawet w wersji zasilanej silnikiem V10, nie ma wobec obecności Lamborghini w rodzinie większego wyboru, jak tylko zachować powściągliwość i przyzwoitość. Dlatego też na ulicach nie zobaczymy szybko czegoś pokroju Avus Quattro czy Rosemeyer. Za to w wirtualnym świecie już teraz możemy podziwiać coupe Axiom.

Za projektem stoi niejaki Amar Vaya, który koncepcyjne Audi stworzył w ramach swojej pracy dyplomowej na Uniwersytecie Coventry w Anglii. Według twórcy właśnie tak miałoby wyglądać sportowe Audi najwyższej klasy, które miałoby szanse pojawić się na rynku już wkrótce, w roku 2015.

Audi Axiom

Maszyna nakreślona zamaszystymi, płynnymi liniami miałaby mieścić w swoim wnętrzu dwie osoby, a jej oświetlenie zewnętrzne zgodnie z ideologią koncernu byłoby wykonane w całości w oparciu o technologię LED.

Audi Axiom

W temacie napędu Vaya nie ma wątpliwości - Axiom miałby korzystać z elektrycznego systemu E-Tron, który rozwijany jest od kilkunastu miesięcy pod postacią licznych konceptów i prototypów, którym coraz bliżej do produkcji seryjnej.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje