Aktualności
14.09.2010

Abarth 500C i Punto Evo Essesee czyli supersport

Abarth na zbliżającej się wielkimi krokami wystawie w Paryżu zaprezentuje dwa nowe modele. Nie będą to zupełnie nowe maszyny, ale najmocniejsze wersje w linii już istniejących: na francuskim salonie pojawią się odkryty 500C oraz Punto Evo w wersjach Esseesse, czyli SS - Super Sport.

Jak na samochody noszące oznaczenie Esseesse przystało oba modele będą wyróżniać się wyglądem (między innymi nowe felgi, nowe kroje tapicerki), wyposażeniem (fotele Abarth Corse by Sabel, system telemetryczny opracowany we współpracy z Magneti Marelli), prowadzeniem (zmodyfikowane zawieszenie oraz układ hamulcowy) oraz wyraźnym wzrostem mocy.

Abarth 500C Esseesse

500C po zastrzyku w postaci podwójnego "s" będzie mógł pochwalić się mocą 160 KM i momentem 230 Nm, czyli dodatkowymi 25 KM i 24 Nm. W takiej postaci maluch będzie mógł rozpędzić się maksymalnie do 209 km/h i przekroczyć 100 km/h już w 7,5 sekundy.

Abarth Punto Evo Esseesse

Punto Evo Esseesse oblane w wystawowej formie lakierem Campovolo Grey będzie legitymowało się mocą 180 KM i momentem 270 Nm. To o 15 KM i 20 Nm więcej, niż ma zwykły Abarth Evo Esseesse. Prędkość maksymalna modelu sięga 216 km/h, a rozpędzenie się do 100 km/h pochłania 7,5 sekundy.

Abarth Punto Evo Esseesse

Paczki Esseesse będą tradycyjnie dostępne jako pakiety modyfikacji dla zwykłych modeli. Producent deklaruje jednocześnie, iż na poprawie osiągów nie ucierpiała ekonomia i ekologia aut, nie podając jednak bliższych szczegółów. Poznamy je dopiero w Paryżu - salon otwiera się dla zwiedzających 2 października.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje